Úvod[editovat | editovat zdroj]

Goblinský obchodník

Goblini sú rasa nízkych humanoidných chamtivcov ktorý predajú čokoľvek komukoľvek. Väčšinu života trávia snahou o získanie čo najväčšieho peňažného obnosu. Tak ako gnómovia sú aj goblini rasou technicky založenou no tam kde sa gnómovia zameriavajú na precíznosť, presné výpočty a neustále kontrolovanie sú goblini ochotný riskovať akýkoľvek experiment hneď na prvý pokus. Narozdiel od svojich ružových sokov sa nezameriavajú na obory ako sú robotika či elektrotechnika ale sústreďujú sa hlavne na výrobu výbušnín, ťažobných strojov, vzducholodí a všeobecne zbraní ako takých. Veľká časť populácie sa zaoberá tiež chémiou.

Ich hlavným sídlom je ostrov Kezan kde sa sústreďuje väčšina obchodných lodí goblinov. Ďalším dôležitým osídlením je Booty Bay na pobreží Stranglethornsského údolia či novopostavený prístav Ratchet na pobreží Barrens.

Vzhľad[editovat | editovat zdroj]

Goblini dorastajú väčšinou do výšky jednoho metra, nájde sa však aj prípady vyššie i nižšie. Farba pokožka je

Príklady oboch pohlaví.

zelená od tmavej po svetlú. Vlasy mávajú rôzne sfarbenie podobne ako u trollov. Môžeme nájsť farby od bielej, cez zelenú až po čiernu. Častým rysom býva dlhý, ostrý orlí nos a netopierie uši. Aj cez svoj krehký vzhľad majú goblini v arzenále ostré tesáky a pazúry. Pre svoju posadnutosť zlatom sa každý jedinec obhadzuje veľkým množstvom zlatých šperkov ako sú náušnice, náhrdelníky či krúžky v nose.

Kultúra[editovat | editovat zdroj]

Kultúra goblinov je založená predovšetkým na peniazoch a technike. Existuje niekoľko kartelov ktorý vždy riadi obchodný princ. Obchody goblinov a kráľovstiev započali už pred prvou vojnou a behom druhej vojny sa pridali na stranu Hordy. Horda však bola porazená a goblini vyhlásili neutralitu aby mohli profitovať z obchodu s kýmkoľvek. Obchodníkom nerobia problémy ani morálne negatívne obchody ako sú obchody s drogami či otrokmi. Doteraz tiež nebol uvedený žiadny prípad kríženia goblinov s inými rasami no vylúčiť to nemôžeme.

Viera[editovat | editovat zdroj]

Goblini veria len tomu čo si môžu spočítať a uložiť do banky, čiže svojim peniazom.

Jazyk[editovat | editovat zdroj]

Goblini majú vlastnú reč ktorá využíva systém písmen podobných runám. Vďaka svojim častým kontaktom s veľkým množstvom rozdielnych rás sa však mnoho jedincov naučilo niekoľko cudzích jazykov, predovšetkým obecnú reč a reč orkov no jedinci ktorý vedia až štyri jazyky tiež nie sú výnimkov.

Poznámka: V Erutijskom súostroví aktuálne žijú dvaja goblini. Sú to: Jazxik a Kryzlix Boomteeth.

Príklad goblinského písma.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.