FANDOM


Obecně Editovat

Archer by Deelane

Hluboko v Arathijských lesích vedou rebelové svůj odboj proti koruně. Neviděni. Neslyšeni.

Rebelové jsou jedna z kontroverzních skupin mezi domorodci zdejšího kraje. Divočina, neprostupné lesy či opuštěné jeskyně. Ano, to je domácké místo všech přívrženců dychtících ať už po bohatství a dobrodružství, či honbě za spravedlností a bojem za nezávislost lidu. Škála různorodosti vyznání, stylem bytí a minulostí života neznala mezí. Mohli jsme v těchto řadách najít jak průměrné prachsprosté vesničany, ale také vlivné diplomaty a jiné důležité pilíře v mocenské politice Stromgardu.

Hiearchie:Editovat

Vůdce = „Lord“Editovat

Vůdcem tohoto uskupení se po dlouhých nesnázích ve vyhnanství a bídě stal Walandrin Rioner. Všemi přezdívaný též jako „Lord“. Není přesně známo odkud se přezdívka Lord Walandrinovi připsala, řada rebelů ale věří, že je to pozůstatek rodinného titulu.

VelitelEditovat

Veliteľia spravujú menšie tábory kde velia rebelom, starajú sa o nakradnuté zásoby, o pitnú vodu, jedlo a o to aby tábor plnil svoju funkciu ako má. Do toho musia byť aj dobrý bojovníci, musia ovládať vojenské taktiky a byť zručný minimálne v jednom remesle.

DružiníkEditovat

Je vlk ktorý je hodný viesť družinu do boja. Ako iste viete, rebeli útočia v skupinách, v tom spočíva ich sila. Každá jedna skupina, družina, má družiníka ktorý velí družine jemu pridelenej. Keď sa družiníkovy pridelí družina tak s ňou ostáva až kým ju celú nepobijú alebo on sám nepadne. Družinu spolu s družiníkom tvoria 4 až 6 rebeli.

VlkEditovat

Vlkom sa stáva ten kto ukáže že je toho hoden. Hodnosť vlka je niečo ako prvá dôstojnícka hodnosť u rebelov. Keď „Lord“ uzná že rebel je hoden stať sa vlkom bude muesieť pred zrakom majstra vlkov zabiť živého vlka. Ak to rebel zvládne, dostáva sa na hodnosť vlka. Držitel tejto hodnosti má nárok na kožený set vlka za ktorý zaplatí polovičnú cenu ako by bola jeho cena na trhu. Vlk môže vymeniť aj svoju doterajšiu zbroj za zbroj vlka. Do výbavy vlka patrý kožený odev farieb noci, veľký drevený štít, tažký široký meč a zdobený luk s tulcom. 

Rebel

Rebelom sa stáva každý kto vstúpy do táborov ako sympatizant a ukáže že je hoden toho aby patril do "bratstva" rebelov. 

VýpomocEditovat

Je akýkoľvek sympatizant ktorý začal ako neutrálny človek alebo vojak za kráľa a rozhodol sa prestúpiť na stranu rebelov. Od ranku výpomoc po rank rebel je však dlhá cesta a len málokto si dokáže získať vernosť rebelov.

Výstroj:Editovat

Rebeli sú jedna z frakcií ktoré potrebujú na dobrý a rýchli presun po teréne ľahký ale za to pevný a s prírodou splývajúci odev. To im však nie vždy vyjde, každý rebel nosí to čo si ukradne, poprípade za ukradnuté peniaze kúpi či už zo skladu v rebelskom tábore alebo v meste kam nepozorovane vojde a odíde.

Významní členové:Editovat

Walandrin Rioner – (Lord) – vůdce

Mária Karak – pravá ruka

Ria Gold – léčitelka

Robert Claw – majster boja s mečom

Charsi – nejzručnější kovářka v širém okolí

Haren Storm – mistr lovu a nástrah na zvěř

Jorlik Kerridan – majster tienochodec

Erik Black – velitel výcvikového tábora rebelov

Melisa Dark – velitelka horských stráži a táborov

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.